Categories
Ref: medium

Yatırım için en iyi ve ucuz NFT projeleri — Borsa.net | by Borsa.net

NFT’ler, benzersiz dijital içeriğin sahiplenilmesine ve değiş tokuşuna izin veren yeni bir dijital varlık biçimi olarak son yıllarda büyük ilgi görmüştür. NFT’lerin popülaritesi artmaya devam ettikçe, giderek daha fazla yatırımcı bu gelişmekte olan pazarın potansiyelinden yararlanmak istiyor. Ancak, bazı NFT projelerinin yüksek fiyatları nedeniyle, NFT’lere yatırım yapmak bazıları için ulaşılmaz görünebilir. Bunun için yatırım yapmayı düşünebileceğiniz en ucuz NFT projeleri listesi hazırladık.

Bu makalede, kaliteleri, nadirlikleri, topluluk desteği, yaratıcı itibarı ve büyüme potansiyelleri göz önünde bulundurularak en uygun fiyatlı NFT projelerini ayrıntılı bir şekilde inceleyeceğiz. Bu makalenin sonunda, NFT pazarını daha iyi anlayacak ve uygun fiyatlı NFT projelerine yatırım yaparken bilinçli kararlar vermek için bilgi donanımına sahip olacaksınız.

Daha önceki makalelerimizde Ucuz NFT’ler Nereden Bulunur ve Nasıl Alınır ?, Ücretsiz NFT Sahibi Nasıl Olunur ? gibi önemli konular hakkında bilgilendirmiştik. Linklere tıklayarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

En ucuz NFT projelerinin belirlenmesi, bir NFT projesinin değerini ve potansiyel büyümesini etkileyebilecek çeşitli faktörlerin değerlendirilmesini içerir. Seçim sürecinde yardımcı olabilecek bazı kriterler şunlardır:

1. Çizim ve tasarım kalitesi: Bir NFT’nin çizim ve tasarımının kalitesi, değerini ve talebi önemli ölçüde etkileyebilir. Diğer NFT’lerden sıyrılan benzersiz, orijinal ve estetik açıdan hoş tasarımlara sahip projeler arayın.
2. Popülerlik ve topluluk desteği: Aktif sosyal medya kanalları, aktif Discord veya Telegram grupları ve diğer NFT projeleri, markalarıyla güçlü ortaklıklar veya işbirlikleri gibi popülerlik kazanmış ve özel bir destekçi topluluğuna sahip NFT projelerine odaklanın.
3. Nadirlik : Nadirlik, bir NFT’nin değerini ve talebini artırabilir. Sınırlı sürümleri, nadir özellikleri ve düşük basım sayısı olan projeleri arayın.
4. Yaratıcı/ekip itibarı: NFT projesi yaratıcılarının ve ekibinin itibarı ve geçmiş performansı da projenin değerini ve potansiyel büyümesini etkileyebilir. Başarılı NFT projeleri geçmişi olan deneyimli ve saygın ekiplerle projeleri değerlendirin.
5. Pazar talebi ve büyüme potansiyeli: Yüksek talep gören ve gelecekte büyüme potansiyeli olan NFT projelerini arayın. Yeni pazarlara açılan veya NFT’nin değerini artırabilecek gelecekteki güncellemeler veya sürümler için planları olan projeleri düşünün.
6. Fiyat aralığı: Uygun fiyatlı NFT projelerine odaklanıldığından, fiyat aralığı da dikkate alınmalıdır. Makul fiyatlı ve bütçeniz dahilinde olan NFT projelerini arayın.

Bu kriterleri göz önünde bulundurarak, bir NFT projesinin potansiyel değerini, büyümesini değerlendirebilir ve yatırım yapmak için en uygun fiyatlı NFT projelerini seçebilirsiniz. Ancak, NFT’lere yatırım yapmanın hala spekülatif bir çaba olduğunu unutmamak önemlidir ve kapsamlı herhangi bir yatırım kararı vermeden önce araştırma ve durum tespiti yapın.

Silks, gerçek dünyadaki at yarışlarına odaklanan, oynayarak kazanılan bir fantezi sporları ekosistemidir. Silks metaverse içindeki NFT’ler, safkan at yarışının gerçek dünyasını yansıtır ve gerçek dünya ile kripto dünyaları arasında köprü kurar. Proje gerçek olaylara dayanmaktadır, dolayısıyla sanal at NFT’leri gerçek dünyadaki atların 1:1 kopyalarıdır. Gerçek dünya yarışlarında kazanan Silks Horse’a sahipseniz, oyunda ödüller kazanırsınız.

Silks’in popülaritesi, Silks Avatar’larının ilk dağıtımını başlattıktan sonra hızla arttı ve OpenSea’de en çok satan Spor NFT’leri arasında ilk 10’a girdi. En iyi yatırım firmaları NFT’leri hızla satın aldı ve önde gelen NFT topluluklarının (Bored Ape Yacht Club sahipleri de dahil olmak üzere) dikkatini çekti. Hatta genellikle sektördeki en saygın NFT endeksi olarak kabul edilen Nansen tarafından Gaming 50 Endeksi’nde yer aldı.

Kullanıcıların ekosistemde yer alabilmeleri için Silks Avatar sahibi olmaları gerekmektedir. NFT’ler, Silks meta evreninde bir avatar sağlamanın yanı sıra, sahiplerinin yarışlara katılmak ve Game of Silks’te ödüller kazanmak için Silks Horses üretmelerine de olanak tanır.

Silks ekosisteminin fantastik özelliği, resesyonlar da dahil olmak üzere tüm piyasa koşullarında başarılı olan gelişen bir sporu yansıtmasıdır. Örneğin, safkan at yarışı endüstrisi yılda 11 milyar doların üzerinde gelir elde ediyor ve şimdiden satış fiyatları ve ödül cüzdanları açısından rekor kıran bir yıla tanık oldu. Gelişen bir endüstriyi kopyalamak, Silks ekosisteminin katılımcılar için kazançlı olmasını sağlar.

RobotEra, oyuncuların sanal bir ekosisteme erişmek ve çeşitli şekillerde para kazanmak için NFT protokollerinden yararlanmasına olanak tanıyan bir metaverse oyun ekosistemidir. Platform, oyun içi para birimi olarak TARO’yu kullanıyor ve ERC-20 tokeni şu anda ön satışın ilk turunda satın alınabiliyor. RobotEra’nın metaverse’sinde TARO, RobotEra’nın metaverse dünyası olan Taro Planet’te bir kullanıcının oyun içi avatarını temsil eden NFT’ler ile Robot NFT’leri satın alabilir.

Her biri benzersiz özellikler sunan ‌10.000 Robot NFT olacak ve Taro’da oyuncular ayrıca ekosistemdeki başka bir NFT varlığı olan sanal metaverse arazi arsaları satın alabilirler. RobotEra teknik incelemesi, bir oyuncunun yeni kaynaklar çıkarmak ve kendi topluluklarını oluşturmak için arazisini genişletebileceğini belirtir. Oyuncular arazi kiralayacak, pazarda NFT ticareti yapacak ve hatta ödül kazanmak için çevrimiçi görevlerde yarışacak, giriş ücreti karşılığında etkinliklere ve konserlere ev sahipliği yapacak veya reklam panolarında reklam alanı satacak.

En iyi yardımcı tokenlardan biri olan TARO, pasif gelir sağlamak ve RobotEra merkezi olmayan otonom organizasyonuna erişim sağlamak için staking yetenekleri de sunar. TARO şu anda üç aşamalı bir ön satışın birinci turunda ve RobotEra, toplam arzın %15’ini oluşturan 270 milyon tokeni satış öncesi tahsis etti. Birinci aşama şu anda TARO’yu token başına 0,02 ABD Doları’ndan satıyor, fiyat ikinci aşamada 0,025 ABD Doları’na ve son satış öncesi aşamada 0,032 ABD Doları’na yükselecek.

RobotEra, kullanıcıları için benzersiz kullanım durumları ve yetenekler sunan heyecan verici bir projedir.

Battle Infinity (IBAT), yatırımcılara yılın projesi olabilecek şeye erkenden başlama şansı sağlayan, devrim niteliğinde bir NFT tabanlı Metaverse oyunudur. Her biri kendine özgü özelliklere sahip altı farklı platforma ayrılan Battle Infinity’de gerçekten herkes için bir şeyler var. Proje zaten CoinSniper tarafından KYC tarafından doğrulandı ve yatırımcılara projeye dahil olmaları için yeşil ışık yaktı.

Battle Infinity ekosistemi altı farklı platformdan oluşur: IBAT Premier League (fantezi sporları ligi), IBAT Battle Area (Metaverse dünyası), IBAT Battle Games (oyun platformu), IBAT Battle Stake (IBAT ve diğer kripto paralar), IBAT Battle Swap ( DeFi değişimi) ve hatta IBAT Savaş Pazarı olarak adlandırılan güzel tasarlanmış bir NFT pazar yeri.

Battle Infinity evrenine güç veren, BEP-20 IBAT tokenidir. 10 milyarlık bir arz ile sınırlı olan $IBAT tokenleri, oyuncuları oynadıkları oyun için ödüllendirmek, staking ödülleri olarak ve sanal reklam alanı satın almayı kolaylaştırmak için kullanılır.

Battle Infinity daha yeni piyasaya sürülse de şimdiden muazzam bir umut vaat ediyor.

Wen Sandwich, efsanevi Bored Ape Yacht Club çiziminin arkasındaki kişi olan Migwashere tarafından yaratılan yeni bir NFT serisidir. Sanatın arkasındaki öncül basit ama benzersizdir. Wen Sandwich koleksiyonundaki yatırımcılar, 150’den fazla içerik arasından seçim yaparak kendi sandviçlerini yaratabilirler. İçindekiler arasında tavuk veya domuz pastırması gibi proteinler, marul ve domates gibi sebzeler, biber ve tuz gibi çeşniler ve her türlü sos bulunur.

Kombinasyonlar pratik olarak sınırsızdır ve koleksiyoncuların akıllarında bir yemek sevgisiyle bir araya gelmelerine ve şakacı bir şekilde benzersiz sandviç yemekleri oluşturmalarına olanak tanır. Wen Sandwich Ocak ayında başladı ve koleksiyon oldukça topluluk odaklı. Bored Ape Yacht Club ve Migwashere’nin önceki koleksiyonları olan Sneaky Vampire Syndicate ve HoF Goat Lodge’un en iyi bölümleri üzerine inşa edilmiştir.

Tamadoge, oyunculara Tamaverse’te ödüller sunan bir NFT oyunudur. Proje, kazan-kazan oyun ve NFT öğelerini harmanlıyor ve oyunu yakında Metaverse’ye entegre etmeyi planlıyor. Tamadoge ayrıca bir ERC-20 tokeni olarak da mevcuttur çünkü geliştiriciler ticareti teşvik etmek için madeni paralarının vergiden muaf satın alınmasını teklif etmek isterler.

Tamadoge’u diğer kripto para birimlerinden ayıran bir şey de arzının azalacak olmasıdır. Dogecoin gibi diğer kripto para birimleri arzlarının katlanarak arttığını görürken, Tamadoge harcanan tüm tokenlerinin %5’ini yakacak. Harcanan tokenlerin %65’i oyuncuları ödüllendirmek için bir ödül havuzuna girecek ve kalan %30’u platformu tanıtmaya ve geliştirmeye gidecek.

Oyuncular, ödül kazanmak için evcil hayvan yetiştirebilir ve onları beslemek için NFT’ler satın alarak büyütebilir. Oyuncular ayrıca evcil hayvanlarının gelişimini desteklemek için NFT oyuncakları ve kozmetik ürünleri satın alabilirler. En iyi oyuncular ödül havuzundan en yüksek ödülleri alırken, bir oyuncunun liderlik tablosundaki sıralamasını belirleyecek olan evcil hayvanın büyümesidir.

10 yıl boyunca, Tamadoge projesi, toplam arzının %30’unu açacaktır. Proje yatırımcılar arasında büyük bir hit oldu, 19 milyon dolarlık ön satışını sattı ve OKX merkezi borsa (CEX) ve merkezi olmayan borsada (DEX) listelenmesinin ardından TAMA token değerinin satış öncesi fiyatlarından yaklaşık 20 kat arttığını gördü.

Real Estate Investment Club NFT bireylerden oluşan özel bir kulübe ve GYO-MetaCity’ye ücretsiz erişim sağlayan, yüksek kaliteli üretken NFT’lerden oluşan bir koleksiyondur. NFT’ler ayrıca Dijital Varlık Mülkiyet Grubuna (DAPG) erişim sağlar. Sanat eserleri, daha önce GTA ve Red Dead Redemption ile çalışmış olan tanınmış bir grafik tasarımcı tarafından güzel bir şekilde yaratılmıştır. Ancak, Real Estate Investment Club NFT’yi asıl farklı kılan, NFT’lerin uzun vadeli vizyonu ve benzersiz faydalarıdır.

Source link

About Author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *