Categories
Ref: medium

NFTDeli Üzerinde NFT Satış Rehberi | by NFTDeli | May, 2023

Bir önceki yazımızda cüzdan oluşturma ve cüzdana Bitcicoin aktarma sürecinden bahsetmiştik. Bu yazımızda ise cüzdanınızda var olan NFT’nin satışını nasıl gerçekleştirebileceğimize değineceğiz.

Öncelikle cüzdanımızı NFTDeli’ye bağlamamız gerekiyor. Bunun için aşağıdaki görselde gösterilen “Cüzdanını bağla” butonuna tıklıyoruz.

Daha sonrasında çıkan ekranda Metamask cüzdanımızı bağlamak için, cüzdanınızın size ait olduğuna dair bir onay vermeniz gerekiyor. Vereceğiniz bu onay bir blok zincir işlemini tetiklemeyecek veya bunun için herhangi bir ücret ödemenizi gerektirmeyecektir. Bir sonraki görselde sizden istenilecek onayı görebilirsiniz.

Bundan sonraki adımda, NFTDeli üzerinden satın alımını daha öncesinde gerçekleştirdiğiniz NFT’lerinizi görebilmeniz için sağ üstte yer alan temsili cüzdan profil fotoğrafınıza basarak “Profil” butonundan profilinize gitmeniz gerekiyor. Bu ekranda NFTDeli.com’un desteklediği tüm NFT’lerinizi görebilirsiniz.

Satışa çıkarmak istediğimiz NFT’ye basarak detaylı görüntülenmesini açıyoruz. Çıkan ekranda “Satışa Çıkar” butonuna tıklıyoruz. Gelen ekranda bizi “Sabit Fiyat” ve “Süreli Açık Arttırma” şeklinde iki farklı satış seçeneceği karşılayacak.

İlk olarak sabit fiyattan başlayalım. Sabit fiyat; satmak istediğiniz NFT’nin spesifik bir fiyat üzerinden satmak için kullanılır. Bu bağlamda potansiyel market alıcısı, sizin seçtiğiniz fiyatta bir satın alma gerçekleştirebilir. NFT’niz sizin belirlediğiniz fiyatta satışı gerçekleştirilirse o fiyat üzerinden telif hakkı ve servis ücreti kesilir. Bu makalenin yayınlanma tarihi itibariyle platform komisyonumuz %2.5’dur.

NFTDeli.com an itibariyle Bitci, SNFT ve Deli’yi desteklemektedir. Sabit fiyattan satışı incelediğimize göre süreli açık arttırma ile satışa geçebiliriz. Süreli açık arttırma; satmak istediğiniz NFT’ni belli bir tarihten itibaren veyahut direkt listeleme ile gerçekleştirebilir. Bitiş tarihini minimum bir gün olacak şekilde dilediğiniz süre boyunca NFT’nizi açık arttırmaya sunabilirsiniz.

Tebrikler! Bu yazımızı okuyarak, NFTDeli.com üzerinde nasıl satış yapabileceğiniz öğrendiniz. Tüm sorularınızı, https://discord.com/invite/sQ2B3JqG57 discord davet linkine tıklayarak ekibimize sorabilirsiniz.

Yazar: Can Pazarcıklı

Source link

About Author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *